Kompleksowe wyposażenie sal konferencyjnych

Dla jednego z naszych Klientów dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy sprzęt w dwóch małych salach konferencyjnych. Instalacja AV odbywała się podczas ogólnego remontu sali. Dzięki temu wszystkie trasy kablowe zostały ułożone na etapie robót budowlanych, przy współpracy z ekipą remontową. Pozwoliło to na całkowite ukrycie kabli w ścianach i w podłodze, przed tynkowaniem/malowaniem/tapetowaniem.
Zachęcamy do takiej kolejności pracy. Pozwala to na obniżenie kosztów instalacji – instalowanie okablowanie w gotowych salach jest dużo bardziej czasochłonne i pracochłonne, a co za tym idzie – droższe.

W każdej z sal zainstalowaliśmy:

  • monitor LCD 70” wraz z uchwytem
  • przyłącza ścienne za monitorem
  • kasetę stołową wyposażoną w przyłącza HDMI, VGA, RJ45 oraz gniazda zasilające

Sala konferencyjna w firmie ULMA Construction

Nasza firma wykonała instalację i wyposażyła salę konferencyjną firmy ULMA Construction w Jaworznie. Warto zwrócić uwagę na jeden z elementów instalacji – sterowany, obrotowy uchwyt na którym zainstalowano projektor. Dzięki temu projektor może wyświetlać obraz na jednej z dwóch ścian – na pierwszej obraz rzucany jest na ekran projekcyjny, na drugiej natomiast na tablicę interaktywną. Za przełączanie obrazu pomiędzy ekranem a tablicą interaktywną odpowiada system sterowania AMX. Jednostka sterująca dostosowuje wielkość i ostrość obrazu automatycznie do wymaganej przez użytkownika projekcji.

Zarządzanie systemem odbywa się z poziomu panela dotykowego, który pozwala na:

  • uruchomienia projekcji na głównym ekranie
  • uruchomienia projekcji na tablicy interaktywnej
  • regulację audio z mikrofonów, PC, DVD/CD
  • sterowania oświetleniem i roletami

Projektor został zamontowany w windzie sufitowej na obrotowym uchwycie. W celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną, system sterowania odcina napięcie od nieużywanych elementów systemu za pomocą sterowanej listwy zasilającej. Źródłami obrazu są typowe dla tego typu zastosowań przyłącza komputerowe oraz odtwarzacz DVD.