Bielska Zadymka Jazzowa i koncert Terence’a Blancharda

Słynny trębacz wystąpił po raz pierwszy w Polsce ze swoim multimedialnym show pod tytułem „The Movie Music of Spike Lee & Terence Blanchard”. Tak zakończyła się osiemnasta edycja Bielskej Zadymki Jazzowej czyli Lotos Jazz Festival. Koncertowi towarzyszyły wyświetlane przez nas na ekranie obrazy z filmów Spike’a Lee, który od czasu „Mo’ Better Blues” komponowanie muzyki do swoich filmów powierzył wyłącznie Terence’owi. Wraz z kompozytorem wystąpiła Dee Dee Bridgewater, China Moses i Becca Stevens.

Video-opera w NOSPR

Video-opera słynnego, włoskiego kompozytora Fausto Romitellego na sopran i zespół instrumentalny została zagrana, zaśpiewana i wyświetlona w sali kameralnej NOSPR. Współczesne brzmienie awangardowej kompozycji w kontekście abstrakcyjnych obrazów – synteza audiowizualności. Warstwę wizualną opracował Paulo Pachini. Kompozycja An Index of Metals powstał rok przed przedwczesną śmiercią autora. Wystąpił Zespół Muzyki Nowej oraz Agata Zubel – śpiew, Szymon Bywalec – dyrygent, Jarosław Mamczarski – elektronika i OMN. Obraz na dziesięciometrowej długości ekranie został wyświetlony z jednego Mac-a, przy użyciu 3 projektorów o mocy 6000 ANSI lumenów każdy oraz programu QLAB.

Koncert Live Video Games

Video Games Live to słynny koncert wymyślony i wyprodukowany przez kompozytorów Toma Tallarico i Jacka Walla. Symfoniczne brzmienie, rock i projekcje wideo, pokazy świateł, elektroniczna perkusja, sekwencje gier odgrywane na żywo. Muzyka z najpopularniejszych gier video w interpretacji orkiestry symfonicznej i chóru. Do tego wyświetlane przez nas obrazy. Aktywne zaangażowanie publiczności. To słynne widowisko krąży po świecie już ponad 10 lat. Odbyło się ponad 400 koncertów. Pierwsza trasa LVG planowana w 2009 roku, w Polsce została odwołana. Zorganizowano tylko jeden koncert w Warszawie. Teraz mamy okazję tego doświadczyć w sali NOSPR-u.

Razem Przez Sztukę – pokaz mody dzieci niepełnosprawnych

W pokazie występowały dzieci z Zespółu Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej. Szkoła z Dąbrowy wraz z Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Serca oraz Muzeum Śląskie zorganizowały tę integracyjną akcję. Młodzież prezentowała ubrania, w których projektowaniu i wykonaniu aktywnie uczestniczyła. Ubiory, fryzury i stylizacje powstały w wyniku inspiracji znanym dziełami sztuki wyświetlanymi podczas pokazu na ścianie. Do działania włączyli się m.in. projektanci, fryzjerzy, styliści, my również.

Projekcja w Planetarium

Dzięki użyciu 6 zintegrowanych projektorów na kopule Planetarium Śląskiego została wyemitowana wielkoformatowa, sferyczna projekcja mappingowa autorstwa Michała Kopaniszyna.

Art + bits Festiwal

Nasi klienci coraz odważniej sięgają po niestandardowe kształty i rodzaje powierzchni w celu uzyskania niepowtarzalnej scenografii. Wykorzystujemy projektory multimedialne dużej mocy, zaawansowane oprogramowania do korekcji barwy i kształtu oraz wyświetlamy obrazy na specjalnie zbudowanych formach.

Wenecka prezentacja filmów Lecha Majewskiego

Prezentację twórczości Lecha Majewskiego na Biennale Sztuki w Wenecji przygotowaliśmy w 4 punktach miasta. Przez 4 miesiące trwania Biennale wszystkie projekcje były przez nas zdalnie sterowane. Montaż wszelkiego rodzaju instalacji (w tym instalacji av, ekranów), a szczególne transport sprzętu jest w mieście tysiąca kanałów poważnym wyzwaniem. 2 barki towarowe rozwoziły nasz ekwipunek po Wenecji, po drodze mijając pływających policjantów, listonoszy, dostarczycieli pizzy i pływające szamba. Każdy prosty zabieg techniczny, odbywał się pod czujnym okiem konserwatora zabytków; prowadziliśmy kable pomiędzy obrazami wartymi miliony dolarów.

Jimek&Mioush (mapping podczas koncertu)