Razem Przez Sztukę – pokaz mody dzieci niepełnosprawnych

W pokazie występowały dzieci z Zespółu Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej. Szkoła z Dąbrowy wraz z Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Serca oraz Muzeum Śląskie zorganizowały tę integracyjną akcję. Młodzież prezentowała ubrania, w których projektowaniu i wykonaniu aktywnie uczestniczyła. Ubiory, fryzury i stylizacje powstały w wyniku inspiracji znanym dziełami sztuki wyświetlanymi podczas pokazu na ścianie. Do działania włączyli się m.in. projektanci, fryzjerzy, styliści, my również.

Peregrinus i wielkoformatowa scenografia multimedialna w katowickim Spodku

Oprawa scenograficzna tego najwiekszego w regionie multimedialnego widowiska teatralnego została oparta na elementach video mappingu. Historia o Śląsku zagrana, wyśpiewana i odmalowana z rozmachem na tle ekranów zbudowanych ze skrzyń z surowych palet i na posadzce. Muzyka w aranżacji Jacka i Marcina Dzwonowskich. Pieśni Josepha von Eichendorffa w wykonaniu chóru chłopięcego Augsburger Domsingknaben. Projekcje mappingowe i świetlne – Super AV. Wyświetlane przez nas obrazy – motywy lokalnego folkloru i pejzażu, feerie kolorowych iluminacji, aktorzy i statyści w ludowych kostiumach, prawdziwe konie i bryczki – cały ten różnorodny miks środków scenicznych scalił się w jednorodny, iluzyjny kolaż. Dlatego jeden z występujących w spektaklu koni, podczas próby bał się wejść do wody wyświetlonej na podłodze.

Projekcja w Bohler Uddeholm

Widowisko taneczne w snopach kolorowych świateł i multimedialnej aranżacji. Grupa Atelie dała popis swych umiejętności podczas uroczystości z okazji otwarcia nowej hali produkcyjnej w Mysłowicach. Dzięki wyświetlanym przez nas animacjom, tancerze zintegrowali się z przestrzenią sceny jak we współczesnym teatrze. Połączenie wizualizacji wyświetlanych na ekranie diodowym oraz na ekranie projekcyjnym spotęgowało wrażenie głębi. Płynność, jak również możliwość łączenia obrazów o różnych rozdzielczościach, gwarantuje nam stosowanie mediaserwera Vioso Anystation.

Projekcja na suficie Filharmonii Śląskiej

Uroczystości 23 maja z okazji jubileuszu 70-lecia Filharmonii Śląskiej towarzyszył pokaz multimedialny, przygotowany przez nas do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. W celu zapewnienia wysokiej rozdzielczości obrazu na plafonie, zastosowaliśmy 3 połączone projektory PT DW 640 z optyką DLE 080 oraz serwer Vioso Anyblend i sygnał wypuszczany w 100% światłowodami.
Projekcja zatytułowana Apium rapaceum stanowiła pozbawioną patosu interpretację Kosmosu. Obrazy zintegrowane z muzyką ukazywały naturalne zjawiska, doświadczane na codzień. Woda, chmury, światło, zwierzęta czy warzywa ukazane zostały w abstrakcyjnych ujęciach lub zestawione w surrealistyczny sposób.

Autorzy:
Reżyseria, realizacja obrazu: Magda Bartkiewicz-Podgórska, Grzegorz Klatka
Zdjęcia: Grzegorz Klatka
Montaż: Krzysztof Grochocki
Projekcja: Super AV

Fotografie w galerii: Grzegorz Klatka, Magda Bartkiewicz, Tomasz Griessgraber,
Tomasz Żak (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego)

Projekcja na terenie dawnej Kopalni Katowice

Spektakl multimedialny U Szturma na altanie, kaj zawsze wisi pranie to praca doktorska zrealizowana na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Umożliwiliśmy jej premierową prezentację, która odbyła się która odbyła się 14 czerwca 2014 r., w ramach Industriady 2014 na małej, zabytkowej rozdzielni prądu, należącej do kompleksu dawnej Kopalni Katowice, a obecnie do Nowego Muzeum Śląskiego. Sekwencje filmowe o dokumentalnym charakterze wpisano w okna tzw. Budynku elektryków za pomocą mappingu 3D. Ciepły kolor elewacji autorzy uzyskali dzięki analogowemu oświetleniu. Projekcja stanowi integralną część krótkiej formy, łączącej film, dźwięk z grą aktorów na żywo w wielkomiejskiej przestrzeni. Projekcja została przekazana Muzeum Śląskiemu.

Autorzy projekcji
Reżyseria, aranżacja planu i osób: Magda Bartkiewicz-Podgórska
Zdjęcia: Grzegorz Klatka, Paweł Hage
Dialogi: Krzysztof Niesporek
Montaż: Krzysztof Grochocki
Realizacja dźwięku: Jacek Niszkiewicz
Oświetlenie analogowe: Piotr Gburek
Wystąpili (w kolejności pojawiania się):
Aniela Sitko, Teresa Sośniok, Krzysztof Niesporek, Magda Bartkiewicz, Krzysztof Pankowski, Mariola Kwasińska, Maciej Stobierski, Andrzej Cygan, owczarek Nina, Alicja Matusik, Zbigniew Rak.
Fotografie w galerii: Grzegorz Klatka, Paweł Hage

450-lecie herbu Tarnowskich Gór

W lipcu 2012 r. mieliśmy przyjemność aktywnie uczestniczyć w obchodach 450-lecia herbu miasta Tarnowskie Góry. Tym razem ożywiliśmy miejski Ratusz. Super AV dostarczyło sprzęt do projekcji mappingu architektonicznego (projektory, media serwery) oraz zrealizowało sam pokaz. Pokaz doszedł do skutku skorzystaliśmy z pomocy miejscowej straży pożarnej, dzięki której nasze projektory dostały się na miejsce projekcji zlokalizowane na wieży naprzeciwko Ratusza. Materiał graficzny przygotowała nyska grupa graficzna restART.

Prestiżowa wizualizacja w Wilanowie / II Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

Mapping opowiada historię o powstaniu Światła, jako życiodajnej energii. Autorzy piszą: Podglądamy Światło, uosabiamy je, widzimy je, jako coś wyjątkowego i świętego, jako coś, co daje nam życie. Centrum Światła zamieszkuje para: kobieta i mężczyzna, którzy poprzez harmonię bycia razem, wyrażaną tańcem rozświetlają rzeczywistość, jaka ich otacza podkreślając tym samym ze są filarem Rodziny.

Autorzy projekcji:
Projekt i realizacja: Drobczyk+Kopaniszyn. Multimedia Design Studio
Motion design / 3D: Rafał Pietrowicz, Mateusz Pirecki
Muzyka: Kuba Łuka

4 projekcje podczas industriady i pierwszy mapping 3D 336m pod ziemią

8 czerwca był sprawdzianem naszych możliwości logistycznych i technicznych. Zapewniliśmy sprzęt i obsługę techniczną 4 mappingów podczas Industriady 2013. Pracowaliśmy podczas dużej konferencji, koncertu, wystawy multimedialnej oraz musicalu My Fair Lady.

Zrealizowaliśmy pierwszy mapping na głębokości 336 m!
Wyświetliliśmy projekcję w chodniku Kopalni Guido w Zabrzu. Do tego celu wykorzystaliśmy projektor o mocy 6 000 ANSI lumenów. Tego dnia również miał miejsce mapping w Szybie Maciej, gdzie uruchomiliśmy nasz nowy projektor Panasonic PT-DS20K, o jasności 20 000 ANSI lumenów. Pozostałe dwie projekcje odbyły się w Tyskim Browarium i na Sztygarce w Chorzowie. W tych dwóch lokalizacjach wykorzystaliśmy projektory o jasności 10 000 ANSI lumenów.

Mapping w scenografii musicalu My Fair Lady

Zrealizowaliśmy dynamiczną scenografię multimedialną dla Opery Śląskiej do musicalu My Fair Lady. Nad sceną wyświetlaliśmy projekcję mappingową. Na każdym spektaklu został wykorzystany projektor 3-chip DLP 10 600 ANSI lumenów wraz z odpowiednią optyką, media serwer oraz linię światłowodową do cyfrowej transmisji sygnału wizyjnego na duże odległości. Autorem wizualizacji jest Ewa Kucharska.

Mapping na fasadzie Katedry w Nysie

Podczas realizacji tego projektu współpracowaliśmy z Kołem Naukowym RestArt, skupiającym pasjonatów sztuki mapowania skupionych wokół Michała Kaczmarczyka – architekta i wykładowcy PWSZ w Nysie. Współpraca zaowocowała stworzeniem mappingu na fasadzie Katedry w Nysie w dniach 15 i 17 czerwca 2011 roku. Widzowie zgromadzenie na placu przed Katedrą byli oszołomieni niesamowitym bogactwem kolorów i kształtów wyświetlonych na szarej na co dzień katedrze. Do projekcji użyto 2 projektory 3-chip DLP 10.000 ANSI lumenów, Media serwera BlackBox, komputer edycyjny Mac Pro.